pylonwhead-31aqte068vvkcj7h3eyj9c

pylon برای ویندوز

نرم افزار pylon سوییت یک پکیج نرم افزاریست که دربردارنده یک SDK بسیار قویست،درایورها و ابزارهایی که شما میتوانید استفاده کنید تا دوربینهای باسلر را در ویندوز یا لینوکس راه اندازی کنید.این پیکیج دسترسی نامحدودی به مدلهای قدیمی دوربین و ویژگیهای آنها ارایه میدهد.

پایلون  استانداردهای GIGE VISION  و جدید    USB3 VISIONو IEEE 1394 را ساپورت میکند.اینترفیس برنامه نویسی در پایلون میتواند با گستره وسیعی از اینترفیسهای دوربینها کار کند،با استفاده از کدهای برنامه نویسی موجود بدون دستکاری برای دوربینهای USB3.پایلون 5 ورژنهای کنونی ویندوز تا ویندوز 10 را ساپورت میکند(32 بیت و 64 بیت)

شما میتوانید نرم افزار پایلون 5 و مستندات آن را از اینجا دانلود کنید

 

پایلون 5 – سریعتر ، کوچکتر ، ساده تر

با نرم افزار پایلون 5 باسلر اولین کمپانی است که نرم افزاری ارایه داده است که از تکنولوژی GenICam 3 استفاده کرده است.

سریعتر:به خاطر  GenICam 3 ، دوربینها هم اکنون 4 برابر از ورژنهای قبلی سریعتر هستند.

کوچکتر:  GenICam 3 در مقایسه با ورژنهای قبلی آن نیمی از حافظه را اشغال میکند.

 

pylonwcont-31aqte068vvkcj7h3eyj9c

هردو ویژگی مزایای خاصی در سیستمهایی است که کارایی پایینی داشته باشند.استانداردهای جدید هم با ورژنهای قبلی سازگار هستند. مقدار کمی دستکاری در نرم افزار موجود لازم است و حتی دوربینهای قدیمیتر باسلر از این تغییرات اندک استفاده میکنند.تغییرات لازم در MIGRATION GUIDE توضیح داده شده است.

ساده تر: پایلون 5 یک مفهوم SETUP جدیدی  معرفی میکند.حتی کاربران بی تجربه هم میتوانند با چند کلیک ساده پایلون را نصب کنند.با تشکر از امکان جدید کپی برنامه های ساده توسعه  که توسط SDK پایلون تولید شده میتوان نرم افزار را به راحتی به کاربر پایانی تحویل داد.پایلون بدون هیچ تناقضی با پکیجهای نرم افزاری ماشینهای بینایی مبتنی بر GenICam سایر کمپانی ها قابل نصب است.

مروری بر ویژگی های پایلون

SDK پایلون

SDK پایلون بسیار کاربر پسند است و میتوانید به راحتی اپلیکیشنهای خودتان را توسعه بدهبد.تنها چند خط کد لازم است که دوربین را پیکربندی کرده ، عکسبرداری کنید و آنها را روی کامپیوتر ذخیره کنید.

مستندات گسترده و یک گنجینه از برنامه ها برای همه اپلیکیشنهای دوربینها در همه زبانهای پشتیبانی شده (C, C++, C#, VB.Net, etc) پیشرفت قابل توجهی را در توسعه اپلیکیشنها ایحاد میکند.

مدیریت پهنای باند USB3

این ابزار ساده به شما کمک میکند تا چک کنید که آیا دوربین USB3 شما حتما همه عکسها را به اپلیکیشنتان ( مثلا پایلون ویور) با توجه به تنظیماتی که برای  پهنای باند مشخص شذه است ارسال میکند یا خیر.در این روش شما میتوانید تنظیمات USB3 را بهینه کنید یعنی حداکثر گذردهی داده تصویر و قابلیت اطمینان. بارگذاری کردن از انتقال داده های تصویر میتواند برای هر دوربین USB3 متصل شده سنجیده شود، بنابراین همه دوربینها میتوانند داده تصویرشان را بدون هیچ خطایی با استفاده از حداکثر پهنای باند موجود ارسال کنند.

 
مشخصه ضبط کردن در پایلون ویوور

به جز فراهم کردن روشی برای ضبط کردن تصویر زنده دوربین به عنوان یک  فایل ویدیویی در غالب فرمتهای فشرده و غیر فشرده ، این مشخصه این امکان را فراهم میسازد که یک دنباله ای از عکسها گرفته شود و در فرمت های مختلف بر روی PC شما ذخیره گردد، یا به عنوان یک فایل AVI (فشرده یا غیر فشرده ) یا در غالب یک اسلاید شو.علاوه بر آن سرعت ضبط کردن میتواند متغییر باشد تا بتوان ویدیوهایی به مرور زمان ایجاد کرد.

 
تنظیم کننده USB پایلون

تنظیم کننده USB یک ابزار است که اطلاعات جزیی در مورد توپولوژی USB ارایه میکند ، محدودیت های پهنای باند را مشخص میکند وحتی میتواند با یک کلیک ساده وظایف نادرست راه اندازها را تعمیر کند. یکی دیگر از مزایای آن مهارت شناسایی خطاهای کاربر است مثلا زمانی که یک دوربین USB3 به یک پورت USB2 متصل میشود.

 
SDK آسان

SDK آسان از دو جز تشکیل شده است:

  • API جدیدی که به راحتی از .NET استفاده میکند و یک اینترفیس عمومی یکسان برای همه دوربین های باسلر ارایه میدهد،که بسیاری از تفاوتهای مابین اینترفیسهای دوربینهای شخصی را میپوشاند.این به این معناست که مثلا یک مهاجرت از یک اینترفیس دوربین به اینترفیسی دیگر بدون این که تغییرات زیادی در کد ایجاد شود، انجام میشود.
  • یک مجموعه از کنترلهای WPF (سیستمی گرافیکی برای رندر کردن واسطها)در .NET که میتوانند در یک پایلون ویوور سفارشی فقط در چند دقیقه با استفاده از موس بدون اینکه مجبور باشی حتی یک خط از کد بنویسید در کنار هم قرار بگیرند.برای هر نوع داده(IINTEGER , IFLOAT) در مشخصه های دوربین یک کنترل جداگانه وجود دارد. همچنین برای پخش زنده و کنترلهای پخش زنده. یک پارامتر کامل درخت کنترل هم برای هر کسی که دارای دسترسی به همه مشخصه های دوربینها هستند با یک کلیک ساده فراهم میشود.
تابع تنظیم اتوماتیک تصویر

ویژگی جذاب دیگر دکمه جدید تنظیم اتوماتیک تصویر در پایلون ویوور است.یک کلید ساده روی این دکمه پیکربندی اتوماتیک دوربین انتخاب شده را در محیط مربوطه اش راه اندازی میکند که شامل رنگ و نور آن میشود.

 

کدام مدل بهترین کارکرد را با نرم افزار پایلون سوییت دارد؟

  نرم افزار پایلون سوییت برای همه مدلها از همه سری دوربینهای شرکت باسلر طراحی شده است: ACE و AVIVATOR و BEAT و DART و PILOT  و SCOUT و SCOUT LIGHT و  RUNNER و RACER  و A6XXF و A31XF و A102F . پایلون فقط پیکربندی دوربینهای CAMERA LINK  را پشتیبانی میکند  و هیج پشتیبانی برای تصاویر ارایه نمیشود.دوربینهای CAMERA LINK  برای BASLER SPRINT و سری های A  و L  توسط پایلون پشتیبانی نمیشوند.به جای آن ما ابزار پیکربندی دوربین (CCT+)  را برای این دوربینها پیشنهاد میکنیم.

میتوانید این نرم افزار را از اینجا دانلود کنید!

هر ورزن از پایلون کاملا از سایر ورژنها مستقل است.ورژنهای بالاتر آپدیت پکیج های قدیمی تر نیستند.اگر شما از یک پک قدیمی بر روی کامپیوترتان استفاده میکنید لازم نیست که جدیدش را نصب کنید.نرم افزاری که با ورژنهای قبلی پایلون کار میکند ممکن است با آپدیت های بعدی کار نکند.همچنین لطفا نکات ارایه شده را مطالعه کنید تا پیشرفتهای حاصل شده در ورژنهای قبلی پایلون یاد بگیرید

علاوه بر سوییت کامل ، شرکت باسلر پایلون قابل توزیع مجدد را ارایه میدهد که شامل
محیط ران تایم و راه اندازهازیر  میباشد.
USB  و GigE و IEEE